Łódź moje miasto

Łódź jest jednym z największych i najbardziej zaludnionych miast w naszym kraju. Stanowi ważny ośrodek gospodarczy, kulturalny i akademicki. Znajduje się tam dworzec kolejowy, będący ważnym węzłem przesiadkowym, dworce autobusowe oraz międzynarodowy port lotniczy.

Na mapie Łodzi można wyróżnić kilka ważnych miejsc, które cieszą się dobrą sławą wśród turystów. Pierwszym z nich jest ulica Piotrkowska, licząca ponad 4 kilometry i będąca jednym z najdłuższych deptaków miejskich nie tylko w Polsce, ale i w Europie! Znajduje się tam urząd Miasta Łodzi, zlokalizowany w zabytkowym Pałacu Juliusza Heinzla, neobarokowy pałac braci Karola i Emila Steinertów oraz Aleja Gwiazd, powstała na wzór słynnej alei z Hollywood. Znanymi zabytkami Łodzi są także: Archikatedra św. Stanisława Kostki, Kościół Zesłania Ducha Świętego oraz piękny Dom bankowy Wilhelma Landaua. U wylotu ulicy Piotrkowskiej znajduje się najrozleglejszy plac miasta, znany jako Plac Wolności. W centrum znajduje się targowisko miejskie.

W mieście, które jest ważnym ośrodkiem biznesowym, zlokalizowanych jest również wiele hoteli, w tym elegancki Hotel Polonia Palast czy obiekty znanych sieci, takie jak Hotel Grand, Holiday Inn czy Qubus Hotel Łodź. W mieście prężnie rozwija się też kultura. Znajduje się tam bowiem wiele kin, teatrów, muzeów, galerii sztuki oraz filharmonia. Atrakcją turystyczną są także Fontanna przed Teatrem Wielkim w Łodzi, która daje koncerty przy znanych utworach. Dodatkowym efektem jest gra świateł, tworząca niezwykłą atmosferę w czasie spektakli.